Jeszcze kilka lat temu tiny houses pełniły w mediach funkcję ciekawostki, która nie ma wpływu na nasze życie. Obecnie słyszeli o nich już i członkowie subkultur, i poważni prezesi korporacji. Co więcej, rosnąca grupa osób zastanawia się, czy nie spróbować mieszkania w małym domku. Skąd wziął się ten trend i o czym świadczy?

Tiny houses – odpowiedź na kryzys mieszkaniowy

Kupno własnego mieszkania z roku na rok staje się coraz trudniejsze. Dostrzegają to nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale także małych miejscowości. Cena za metr kwadratowy często jest tak zawrotna, że mikro dom wydaje się dużo lepszym wyborem. Niewiele młodych osób stać na mieszkanie bez kredytu, ale z tiny house sprawa jest zupełnie inna. Mikro domy stają się popularne, bo to najprostsza alternatywa dla wieloletniego wynajmu lub mieszkania z rodziną. A poczucie, że mamy nam głową własny dach, jest naprawdę bezcenne!

https://ccdom.pl

Mikro dom – więcej zalet, niż wad

Moda na mikro domy ciągle trwa także w wyniku rozpowszechnienia się opinii zadowolonych mieszkańców takich domków. W Internecie znajdziemy mnóstwo pozytywnych relacji na ten temat, a wielu fanów małych domów wydało nawet własne książki. Co sprawia, że ludzie odnajdują się na niewielkiej przestrzeni, choć wcześniej nie wyobrażali sobie takiego życia? Jak się okazuje, dobrze urządzony mikro dom zapewnia dokładnie tyle miejsca, ile potrzebujemy. Sama świadomość tego, że nie musimy być przywiązani do stert zbędnych rzeczy, powoduje, że żyje się nam lepiej i spokojniej. Jeśli dodamy do tego oszczędności finansowe i mniejszą ilość czasu, jaki poświęcamy na sprzątanie, rezultat jest jeden: pełna satysfakcja!

0 Comment

Leave a comment